_

ارتودنسی نامرئی دکتر بحرانی

_

ما متخصص هستیم

ارتودنسی نامرئی دکتر بحرانی | ارتودنسی نامرئی یک فناوری انقلابی است که در زمان معرفی اولین بار دنیای ارتودنسی را تحت تاثیر قرار داد و رفته رفته نوجوانان بیشتری به ارتودنسی نامرئی هجوم می‌آوردند تا لبخندی را که همیشه می‌خواستند به آنها هدیه کند. اما چگونه می توانید مطمئن شوید که این گزینه برای نوجوان شما مناسب است؟

ارتودنسی نامرئی یک گزینه فوق العاده برای درمان ارتودنسی است. اما، قبل از تصمیم گیری در مورد هر درمانی، همیشه خوب است که سؤالاتی مطرح کنید و ببینید که ارتودنتیست شما بر اساس هر فرد، چه درمانی را توصیه می کند. برای کمک به شما و نوجوانتان در فهم اینکه ارتودنسی نامرئی ممکن است برای شما مناسب باشد یا نه، در اینجا چند سوال و جواب وجود دارد که ممکن است کمک کننده باشد.

 

ارتودنسی نامرئی چیست؟

ارتودنسی نامرئی یک گزینه فوق العاده برای درمان ارتودنسی است. اما، قبل از تصمیم گیری در مورد هر درمانی، همیشه خوب است که سؤالاتی مطرح کنید و ببینید که ارتودنتیست شما بر اساس هر فرد، چه درمانی را توصیه می کند. برای کمک به شما و نوجوانتان در فهم اینکه ارتودنسی نامرئی ممکن است برای شما مناسب باشد یا نه، در اینجا چند سوال و جواب وجود دارد که ممکن است کمک کننده باشد. 

کامپوزیت دندان
کامپوزیت دندان

تفاوت ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی یک گزینه محبوب است زیرا الاینرها شفاف هستند که آنها را تقریبا نامرئی می کند. ما می دانیم که سال های نوجوانی ممکن است سخت باشد، اما ارتودنسی نامرئی به شما امکان را می دهد که دندان های خود را بدون نیاز به داشتن دهانی پر از براکت و سیم و فلز صاف کنید، و از آن هم مهم تر این است که ارتودنسی نامرئی متحرک است، بنابراین نیازی به اصلاح رژیم غذایی یا بهداشت دهان و دندان خود ندارید.

به یاد داشته باشید، وقتی صحبت از سلامت دهان و دندان شما می شود، مهم است که هیچ چیز را به شانس واگذار نکنید.

ارتودنسی نامرئی دکتر بحرانی

_

دندان پزشک متخصص ارتودنسی نامرئی

هزینه Invisalign در مقایسه با براکت های استاندارد چگونه است؟
ارتودنسی نامرئی حدود 30 تا 50 درصد گرانتر از براکت های استاندارد است، اما هزینه آن در سال های اخیر بسیار قابل مقایسه و نزدیک تر شده است و درست مانند سایر درمان های ارتودنسی، هزینه را می توان حداقل تا حدی توسط بیمه دندانپزشکی پوشش داد و طی شرایط و به صورت اقساطی پرداخت کرد.


آیا ارتودنسی نامرئی برای همه مناسب است؟
متخصص ارتودنسی شما می تواند تعیین کند که آیا نوجوان شما کاندیدای ایده آل برای ارتودنسی نامرئی خواهد بود یا خیر. هنگامی که این فناوری برای اولین بار منتشر شد، تنها بر روی مال اکلوژن های جزئی بهترین کارایی را داشت. با این حال، پیشرفت‌های این فناوری، اکنون درمان مال اکلوژن‌های شدیدتر با استفاده از ارتودنسی نامرئی ممکن شده است. در برخی موارد، برای اطمینان از حرکت ایده آل دندان و اصلاح بایت، به وسایل کمکی مانند دکمه ها، کش ها و ... نیاز است. در نهایت دکتر ارتودنتیست متخصص برای فرزند شما نظر نهایی را اعلام می کند.

_

ارتودنسی نامرئی (متخصص ارتودنسی نامرئی مجرب در تهران)

_
از آنجایی که الاینرها متحرک هستند، آیا نوجوان من می تواند آنها را برای جشن یا مراسم های دیگری دربیاورد؟

بله، الاینرها قابل جابجایی هستند، اما فقط هنگام غذا خوردن، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن باید خارج شوند. برای اطمینان از اینکه درمان در مسیر درست باقی می ماند، الاینرها باید حداقل 22 ساعت در روز استفاده شوند.

آیا کودک من می تواند با الاینرها بخورد و بنوشد؟

هنگام غذا خوردن و نوشیدن هر چیزی غیر از آب معمولی باید الاینر برداشته شوند. جویدن یا نوشیدن قهوه و سایر نوشیدنی‌های داغ با الاینرها می‌تواند پلاستیک الاینر را دفرمه کند و باعث جا افتادن نامناسب آن‌ها و بهم خوردن برنامه و زمان درمان شود.

روال بهداشت دهان و دندان کودک من چگونه باید تغییر کند؟

خبر خوب این است که الاینرها قابل جابجایی هستند، بنابراین می توانید به طور معمول مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. ارتودنتیست شما احتمالاً مسواک زدن را بعد از هر وعده غذایی و قبل از قرار دادن مجدد الاینرها توصیه می کند. این امر اطمینان حاصل می کند که ذرات غذا قبل از اینکه الاینرها بخواهد روی آن ها بشیند شسته شوند.

الاینرها چگونه تمیز می شوند؟

الاینرها را می توان به آرامی با مسواک و خمیر دندان مسواک زد تا تمیز شود. ما معمولاً توصیه می کنیم معمولاً بعد از غذا خوردن آنها را حداقل دو بار در روز مسواک بزنید. از آنجایی که هر ست الاینر به مدت 10 روز استفاده می شود، حفظ تمیزی الاینرها در این دوره زمانی تا شروع الاینرهای جدید بسیار مهم است.

درمان چه مدت طول می کشد؟

مورد هر فردی منحصر به فرد است، بنابراین طول واقعی درمان شما به عوامل متعددی از جمله شدت مال اکلوژن، سرعت پاسخ دندان‌های شما به درمان و مطابقت با الاینر بستگی دارد. به طور متوسط، بیماران ارتودنسی نامرئی در صورت همکاری مناسب و استفاده اصولی زمان های درمانی بسیار کمتری در مقایسه با بیماران در براکت های استاندارد دارند.

اگر نوجوان من تراز کننده را از دست بدهد چه اتفاقی می افتد؟

می تواند از شماره ی قبلی تا ساخته شدن دوباره شماره جدید استفاده کند. اما معمولا این کار نیازمند پرداخت هزینه های چاپ و تولید دوباره الاینر آن شماره ی بخصوص می باشد.