_

ونیر کامپوزیت و لمینت

_

ما متخصص هستیم

روکش ها و لمینت های دندانی پوشش های نازکی هستند که روی قسمت جلویی (قابل مشاهده) دندان قرار می گیرند. آنها شبیه دندان های طبیعی هستند و می توان از آنها برای اصلاح طیف وسیعی از مشکلات دندان استفاده کرد.

دو نوع ماده اصلی برای ساخت روکش استفاده می شود: کامپوزیت و پرسلن (سرامیک یا لمینت).

کامپوزیت ونیر

از رزین های کامپوزیتی همرنگ دندان ساخته شده است، همان نوع ماده ای که برای باندینگ و چسبندگی به دندان و پرکردن استفاده می شود. ونیر کامپوزیت ها نسبت به لمینت کمتر ترجیح داده می شوند زیرا مستعد لک و رنگ پذیری هستند، اما به کار آماده سازی کمتری روی دندان های طبیعی نیاز دارند و بیمار می تواند در همان روز مراجعه با آنها از مطب خارج شود.

کامپوزیت دندان
کامپوزیت دندان

پرسلن یا سرامیک یا لمینت

به صورت سفارشی برای دندان های شما از پرسلن ساخته می شوند. آنها نسبت به ونیرهای کامپوزیت دوام و مقاومت بیشتری در برابر لک دارند. دندانپزشک از دندان‌های شما قالب می گیرد، بنابراین روکش‌ها را می‌توان از روی قالب در لابراتوار های دندان‌پزشکی ساخت، فرآیندی که ممکن است یک هفته یا بیشتر طول بکشد.

هر نوع روکش مزایا و معایب خاص خود را دارد و بهترین انتخاب برای شما به شرایط و نیازهای خاص شما بستگی دارد. همیشه بهتر است این گزینه ها را با دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی خود در میان بگذارید تا بهترین راه حل برای سلامت دهان خود را تعیین کنید.

_

گالری