_

ایمپلنت دندان

_

ما متخصص هستیم

ایمپلنت دندان چیست

ایمپلنت دندان یک ریشه ی دندان مصنوعی است که با جراحی در استخوان فک شما کاشته می شود. این ریشه از تیتانیوم و سایر مواد ساخته شده است که با استخوان فک شما یک پارچه می شود و از ریشه دندان تقلید می کند. این ریشه مصنوعی به دندانپزشک اجازه میدهد تا دندان های جایگزین شما را به نحوی فیکس کنند تا آنها احساس ثبات را القا کنند و با دندان های اطراف شما یکدست ترکیب شوند.

کامپوزیت دندان
کامپوزیت دندان

مزایا ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندانی می توانند ظاهر، گفتار، راحتی، خوردن، عزت نفس، سلامت دهان و دوام را برای شما بهبود بخشند. آنها یک گزینه جایگزین دندان پس از از دست دادن یا کشیدن دندان هستند. با این حال، مانند هر جراحی، جراحی ایمپلنت دندان خطراتی برای سلامتی دارد، مانند عفونت در محل کاشت، آسیب به ساختارهای اطراف یا آسیب عصبی و مشکلات سینوس. رادیوگرافی ها دندانپزشک را برای چگونگی رو به رویی با این موارد و اطلاع رسانی به بیمار راهنمایی خواهند کرد.

روش جایگزینی ایمپلنت دندان شامل چندین مرحله است:

1. مشاوره و برنامه ریزی: دندانپزشک یک معاینه جامع انجام می دهد، رادیوگرافی های لازم می گیرد و گزینه هایی را برای ایجاد طرحی برای جراحی ایمپلنت مورد بحث قرار می دهد.

2. قرار دادن ایمپلنت: دندانپزشک یک ستون فلزی و پیچ مانند را در استخوان فک شما قرار می دهد که به عنوان ریشه مصنوعی دندان عمل می کند.

3. بهبودی: استخوان اطراف ایمپلنت نیاز به ترمیم و جوش خوردن با ایمپلنت دارد. این روند می تواند چندین ماه طول بکشد.

4. قرار دادن اباتمنت: پس از تکمیل بهبودی، یک اباتمنت یا اتصال دهنده روی ایمپلنت قرار می گیرد.

5. قرار دادن دندان مصنوعی: در نهایت دندانپزشک دندان مصنوعی (تاج) را روی اباتمنت قرار می دهد.

ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان